Hastalıklara Karşı Nasıl Bağışıklık Kazanacağınızı Biliyor Musunuz?

Hastalıklara Karşı Nasıl Bağışıklık Kazanacağınızı Biliyor Musunuz?

İlkbaharın gelişiyle birlikte insan vücudu doğa ile birlikte güncellenir. Vitamin eksikliğinden dolayı bahar yorgunluğu gibi bir şey vardır. Aslında bu çok doğal çünkü kış döneminde vitamin rezervlerimizi harcadık ve ikmale ihtiyacımız var. Bugün ilkbaharda bağışıklığın güçlendirilmesi hakkında konuşacağız, çünkü bu süre zarfında vücudumuzu büyük değişikliklere hazırlamamız gerekiyor.

1.   Limon ilk önce soğuk algınlığı ile akla gelen  ve çok iyi bilinen bir meyvedir. Herkes limonun bol miktarda C vitamini içerdiğini bilir. Bu özellik sayesinde limon, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve kendinizi soğuk algınlığından korumak için mükemmel bir fırsat sağlar.2. Bal, tıbbi özellikleri ile ünlü eşsiz bir doğal üründür. Bal, uzun zamandan beri insanlar tarafından geleneksel tıbbın en lezzetli ve besleyici ilaçlarından biri olarak kabul edilen arıların hayati aktivitesinin bir ürünüdür. Balın en faydalı özelliklerinden biri antibakteriyel, antifungal ve antiviral etkileridir. Balın yararlı özellikleri, bileşimindeki vitaminlerin, eser elementlerin ve diğer biyolojik olarak aktif maddelerin varlığından kaynaklanır.3. Yeşillerin vücuttaki toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Bazılarını ele alalım.  Mesela; dereotu C, B, A, PP, E ve çok sayıda potasyum vitaminleri içerir, hızla emilen ve kan oluşumuna mükemmel bir şekilde katkıda bulunan çeşitli eser elementler ve antioksidanlar bakımından da zengindir. Bileşimi nedeniyle, dereotu yeşillikleri bağışıklık sistemini güçlendirir, idrar söktürücü ve antienflamatuar bir etkiye sahiptir. Maydanoz ayrıca B, A, PP, E grubu vitaminler bakımından zengindir, beta-karoten içerir. Bu sağlıklı yeşillikler ayrıca demir, sodyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum, çinko içerir. Maydanoz bağışıklığımızı güçlendirmeye yardımcı olur ve zararlı bakterilerle savaşır.4. Elma en yaygın meyvelerden biridir ve neredeyse tüm yıl boyunca yanımızda bulunur. Su elmanın % 80'ini oluşturur ve geri kalanı lif, organik asitler, karbonhidratlar ve vitaminlerdir - A, B1, B2, B3, C, E, P, PP, K. Elma, kan damarlarının duvarlarını güçlendiren, hastalıktan sonra gücün hızlı bir şekilde geri dönmesine katkıda bulunur. Hastane paketleri listesinde elmanın ilk sırada olmasına şaşılacak bir şey yok. Birçok elma çeşidi vardır.  Ekşi bir tada sahiptir, bunlar bağışıklık sistemi üzerinde yararlı bir etkiye sahip oldukları için C vitamini açısından en zengindir.


5. Zencefil birçok yararlı maddeye sahiptir, bu yüzden ilaç olarak kullanılır. Zencefil kökü C, B1, B2 vitaminleri de dahil olmak üzere birçok yararlı vitamin, mineral ve aminoasit içerir. Zencefil kökü bir anti-enflamatuar, tonik, antibakteriyel olarak kullanılır ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.
Zencefil Çayı Tarifi: 5-8 adet zencefil kökü alın, 1 litre kaynamış suda 7-10 dakika  demleyin.  Zencefil demlendiğinde , zevkinize göre  dilim limon, tarçın ve bir kaşık bal ekleyebilirsiniz.6. Kızılcıklar inanılmaz miktarda besin içerir: vitaminler - öncelikle askorbik asit, demir, iyot, potasyum, kalsiyum, çinko, retinol, fruktoz ve glikoz. Kızılcık tentürleri bir vitamin deposudur; soğuk algınlığı tedavisinde ve bağışıklığı güçlendirmek için kullanılırlar. Örneğin, kızılcık suyu, soğuk algınlığı için mükemmel bir ilaçtır, çünkü kızılcık meyveleri ateş düşürücü bir etkiye sahiptir, susuzluğunuzu giderir ve soğuk algınlığı sırasında birikebilecek toksinleri vücuttan uzaklaştırır.Tabii ki, bunlar vitaminlerle bağışıklığı güçlendirmenin tüm yolları değildir, ancak sizin için yararlı olabilirler. Alerji olmadığınızdan emin olun ve bu ürünleri ondan sonra  kullanınız.

6 yorum:

 1. Zencefilli çayı yaptım bile çok teşekkürlerr

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Değerli yorumunuz için teşekkürler. Takipte kalmayı unutmayınız :)

   Sil
 2. Çok yararlı bilgiler çok teşekkür ederiz

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Değerli yorumunuz için teşekkürler. Takipte kalmayı unutmayınız :)

   Sil
 3. Haha.Önceden bilmiyordum.Gerçekten çok gerekli bilgiler

  YanıtlayınSil