Menkul Kıymetler


Polyannacılık oynuyoruz tüm insanlık olarak el birliğiyle. Moralimizi yüksek tutmak zorundayız çünkü. Hastalık,parasızlık,dost kazığı,aşk acısı derken tutunacak dalımız kalmadı desek yeridir. Zalimlik son safhada.Tok açın halinden anlamıyor. Parası olanın parasını bas bas bağırarak vitrine çıkardığı birçok medya kuruluşunda ağzımızın suyu akarak geziyoruz sayfaları.
Kim kiminle nerede ne yapmış derken kopuyoruz gerçeklerimizden pervasızca. Diziler,filmler bizi bizden alıyor. Zamanımız tükeniyor ve bunun farkında değiliz maalesef. Neyse ki elimizdekinin kıymetini kaybettiğimizde anlıyoruz. O yüzden şimdilik telaş yapacak hiçbir şey yok. 
Bizimde kıymetimizin bilineceği günler yakındadır belki de. Kim bilir ? Peki siz kıymet bilenlerden misiniz ? Kıymeti bilinebileceklerden mi ? Kıymeti bilinenlerden olabilecek miyiz ? Yoksa arkamızdan iyi ki gitti mi diyecekler ? Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olacaksa hiçbir şey yapmamış olmamız, yapmayacak olmamızın göstergesi olabilir.
Neden dur demiyoruz bu gidişata.  Elimizdekinin kıymetini neden şimdi anlamıyoruz ? Neden sıkı sıkı sarılmıyoruz sevdiklerimize ? Neden hep kapıyı çarpıp çıkıyoruz  ? O hayatı yaşamak varken neden küçücük bir aralıktan izlemeye çalışıyoruz olanları ? Gözlerimizin önüne perdeleri indiriyoruz ve düşünmüyoruz hiç geride kalanları.
Ne kadar çok konuşuyoruz ve hiç dinlemiyoruz. Kimin ne anlattığıyla ilgili kimsenin fikri yok çünkü kimse kimsenin yüzüne dahi bakmıyor artık. Herkes kendi kabuğunda.Herkes el pençe. Herkes tehlikede. Saf düşünceleri safsata olarak gören toplum eziklerinden yoksun bir hayat yaşamak için uğraşımız.  
Elimizden gelen bu. Kabuğumuza çekilmek.Kimseyle muhattap olmamak. Kimseye karışmamak ve karıştırmamak hayatımıza. En son diyeceğimiz cümle de bu olacak; Yaşandı bitti saygısızca.


1 yorum:

  1. Gerçekten çok güzel yazılmış.İlerde lütfen derginizi çıkarın..

    YanıtlayınSil