İnternetten Para Kazanmak

İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak konusu üzerine birçok yazı mevcut zaten ama ben hem kendi tecrübelerimi sizlere aktarırken hemde en etkili yollardan bahsedeceğim.

Globalleşen dünyamızda internet artık ekmek gibi su gibi çok ama çok önemli bir konuma geldi. Tüm işlerimizi takip edebildiğimiz, eğlenceli vakitler geçirdiğimiz, banka işlerimizi halletiğimiz ve daha bir çok işimizi yapmamıza kolaylık sağlayan araç internettir. 

İnternetten para kazanmak


Tahmin ediyorum ki herkes hayatında bir kere olsa bile ''İnternetten Para Kazanmak'' nasıl olur diye araştırmıştır. Ki bu konuyu defalarca araştırmış olan ben birçok yolunu gördüm ve bazılarını tecrübe ettim. Ama iş aslında göründüğü kadar kolay bir iş değil. 

Dikkat!

Öncelikle piyasada birçok dolandırıcının olduğunu hatırlatmakla başlayalım. Bu dolandırıcılık sadece maddi anlamda değil manevi anlamda da söz konusudur. Süslü reklamları karşınıza çıkaran ve üstünde kocaman ''İnternetten Para Kazanmak Çok Kolay'' yazan ama  uğradığınızda koca bir hayal kırıklığı yaşadığınız sitelere dikkat ediniz. Bazı siteler bilgilerinizi kolayca ele geçirebilir.

Nasıl Para Kazanılır?

Çok çetrefilli bir iş olarak görünse de aslında işin içine biraz girdiğinizde olay biraz daha basitleşiyor. Sizler için en güvenli para kazanabileceğiniz siteleri derledim.

Blog Yazarlığı Yapmak

Eğer bu yazıyı baştan sona okuyup buraya kadar geldiyseniz eğer bu sitemiz için artı bir faktör çünkü sitenin okunurluğu ne kadar artarsa bizde o kadar gelişme kat etmiş oluyoruz. Ama sanmayınki kaldığınız süre boyunca para kazanıyoruz. Tabii ki öyle kolay olmuyor o işler. Peki nasıl oluyor?

İnternetten Para Kazanmak Blog Yazarak


Öncelikle yazmayı seviyorsanız ve yazdıklarınızın birileri tarafından okunması hoşunuza gidiyorsa bu sistemi tercih edebilirsiniz.
Blogger veya Wordpress altyapılarını kullanarak kendinize ilgi alanınız dahilinde  bir blog açın. (Bu sistemle para kazanmanın ilk ve en kolay adımı budur.)  Daha sonra açtığınız blogun düzenlemelerini yaparak içerik üretmeye başlayın. Siz içerikleri girerken sistem size otomatik olarak sorunlar çıkartacak bu sorunlar sizi yıldırmasın bu sorunlarla birlikte siz işi daha iyi öğreneceksiniz. Belli bir aşamaya geldiğinizde ise Google Adsense başvurusu yapmanız gerekecek ve işte para kazanma hayaliniz tam burada başlayacak. Google size reklam vermeyi kabul ederse eğer siz o reklamları sitenize koyacaksınız ve o reklamlardan tık başına en az 0,15 kuruşluk bir mebla kazanacaksınız. Sitenizin popüleritesi arttıkça bu rakam daha da fazlalaşacaktır. 

Yandex Toloka

Benim 2018 yılında keşfettiğim ve yaklaşık ilk 1 aylık süre içerisinde hiç yorulmadan 150 lira kazandığım sitedir. Çok büyük paralar kazanabileceğiniz bir site değildir ama güvenilirdir. 
Ne yaparak para kazandığınıza gelelim, Yandex bildiğiniz gibi bir arama motorudur. Toloka'nın ise bizden istediği olay Yandex arama motorunu geliştirmek için verdiği  basit görevleri yapmak ve karşılığında ücret almak. 
İnternetten Para Kazanmak Yandex Toloka

Görevler Nedir ve Ne Kadar Kazanırım?

Sistem ilk önce sizden üyelik istemektedir. Üye olduktan sonra karşınıza geliştiricilerin görevleri çıkacaktır. Bu görevleri verilen talimatnameye göre yapmanız gerekmektedir. Bu görevlerden bazıları ise; Yandex Haritalar'a gelen mesajları kontrol etmek, Mobil sayfa sorgu için uygun mudur? , Sorgularda yazım hatası düzeltme, Video kalitesinin değerlendirilmesi vb.  Görevleri talimatlara uygun yaptığınız takdirde görevler gelmeye devam edecek ve ücretleri artacaktır lakin görevleri baştan sağma yaparsanız o görev size tekrar gelmeyecektir ve popüleriteniz düşecektir. Popüleritenize bakan geliştiriciler de size görev vermekten kaçacaktırlar.

Her görevin ücreti farklıdır  0.01-0.05 dolar hatta tek bir görev başına 1 dolar ücret alabilirsiniz. 

Google Ödüllü Anketler

Açıkçası çok büyük meblalar kazanmadığım ama çevremdeki insanların yorumlarına göre güzel para getiren bir uygulamadır. Telefonlarınıza Google Ödüllü Anketler uygulamasını indirdikten sonra size bir anket verilmekte ve bu anketinde belli bir ödemesi olmaktadır. Telefonunuzda çok büyük bir yer kaplamayan bu uygulamayı indirip anket beklemeye başlayabilirsiniz. Parayı sadece Google Play'de kullanabilirsiniz. 

İnternetten Para Kazanmak Google Ödüllü Anketler

Youtube

Merhaba arkadaşlar kanalıma hoş geldiniz diye başlayacağınız bir videoyu Youtube platformuna yükleyip para kazanabilirsiniz. Tabii bu kolay olmayacaktır. Günümüzde o kadar çok zengin olmayı hedefleyen ve kendine meslek olarak youtuberlığı seçen arkadaşımız var ki onlar arasından sıyrılmanız için öncelikle yaratıcı olmanız gerekecektir. 

İnternetten Para Kazanmak Youtuber Olmak

Freelancer Olmak (Serbest Çalışan)

Son zamanlarda çokça karşımıza çıkan yeni bir meslek denebilir aslında. Freelancer olmak için öncelikle bir site bulmanız gerekmektedir. Şu anda gündemde olan ve benimde en güvendiğim site SadeceOn . Bu siteye düşük bir ücretle üye olarak kendi yeteneklerinize göre ilanlar açıp müşteri bulabilirsiniz. Örnek verecek olursak  ''siteniz için logo tasarımı yapabilirim'' diye bir ilan açtığınızda ve altına bu işi ne kadar ücrete yapacağınızı belirten bir miktar koyduğunuzda  para kazanabilirsiniz.
İnternetten Para Kazanmak Freelancer Olmak


Sizler için en güvendiğim ve kullandığım siteleri derledim. Bu uygulamaları kullanarak ufak da olsa para kazanabilirsiniz.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme